به گزارش بهداشت نیوز: هنگامی‌که ما می‌خندیم فشارخونمان افزایش پیداکرده و ضربان قلبمان بالا می‌رود. در این زمان ریتم تنفس ما نیز تغییر کرده و سطح مواد شیمیایی در مغز تغییر می‌کند. قابل‌توجه است که همه این تغییرات فیزیولوژیکی ما در تندرستی و سلامتمان مؤثر است و سطح آن را افزایش می‌دهد.

خنده مبحثی است که باعث شده پژوهشگران بیشتر در مورد آن تحقیق کنند و تأثیرات و اتفاقاتی که در هنگام بروز آن بر بدن انسان رخ می‌دهد را پیدا کنند.

تحقیقات پژوهشگران نشان می‌دهد که خنده به‌طور منظم حتی ممکن است به کاهش سطح هورمون استرس کورتیزول کمک کند که این مسئله خود در بالا نگه‌داشتن سطح سیستم ایمنی بدن مؤثر است.

پژوهشگران با بررسی و آنالیز اطلاعات و مقایسه نحوه لبخند نخستینیان با نوع لبخند نوزاد انسان احتمال می‌دهند که اجداد انسان برای نخستین بار حدود سی میلیون سال پیش قادر به لبخند زدن شدند. محققان ژاپنی اعتقاد دارد لبخند زدن در خواب در نوزادان نشان‌دهنده لذت یا سرخوشی نبوده و تنها برای رشد و بهبود عملکرد عضلات صورت نوزادان در هنگام خواب رخ می‌دهد. این موضوع در انسان و نخستینیان با یک‌شکل و بر اساس الگوی مشابهی قابل‌مشاهده است.

درنهایت می‌توان گفت خنده برای تندرستی و سلامت انسان‌ها بسیار مفید است و با گنجاندن بیشتر خنده در زندگی روزانه خود می‌توانیم سطح تندرستی بدن خود را افزایش داده و سلامتی روانی خود را نیز بهبود ببخشیم.

بهترین و تنها کانون بهنمیر با داشتن معلمانی با دانش ریاضی همیشه سعی در داشتن کلاسی شاد دارند ، زیرا کلاسی شاد بازدهی درسی را بالا می برد.

کانون ریاضی بهنمیر